Kraków 21 maja 2019 old

Domus Mater – ul. Saska 2C

Wtorek 21 maja 2019!

10:00 – Rejestracja uczestników
10:50 – 11:00 – Ks. Eugeniusz Ploch – Przywitanie gości i informacje o konferencji
11:00 – 11:30 – Andrzej Lewek – „Drogę najlepiej widać z góry” 11:30 – 12:00 – Tajemniczy Gość Specjalny 12:00 – 12:30 – Piotr Herman – „Pokaż mi jak rozmawiasz z innymi, a powiem Ci jak Ci na nich zależy” – kilka słów o komunikacji z Klientami, Pracownikami
12:30 – 13:00 – Ks. Grzegorz Piątek – „Powołanie lidera biznesu”
13:00 – 13:30 – Tomasz Laszko – „Wiara, sport i biznes”
13:30 – 14:30 – Przerwa obiadowa / networking
14:30 – 15:00– Artur Kalicki – „Projekt na życie – moje powołanie!”
15:00 – 15:30 – Marek Pietrowcew – „Jak zbudować i rozwinąć zwycięski zespół!”
15:30 – 16:00 – Tajemniczy Gość Specjalny 2
16:00 – 16:30 – Dariusz i Beata Sikorscy – „Myśl na większą skalę”
16:40 – Msza Święta w intencji uczestników konferencji

Prelegenci konferencji „Na większą skalę”

Dariusz Sikorski – Prezes Zarządu Crown Consulting sp. z o.o.

Przedsiębiorca, Menadżer, konsultant i trener biznesu, jeden z najlepszych specjalistów w dziedzinie motywacji, charyzmatyczny mówca, coach, doradca środowisk młodzieżowych. W jego szkoleniach i seminariach uczestniczyło kilkadziesiąt tysięcy osób. M.in. współpracował i współpracuje z największymi firmami finansowymi w Europie m.in. AXA, Generali Group, Compensa, Allianz, Aegon, Nordea, Aviva i inni. Szkolił m.in. reprezentację Polski kobiet w siatkówce i reprezentację Polski w biegach przełajowych.

Tytuł wystąpienia. „Myśl na większą skalę”
Poruszane tematy:
– przyjęcie odpowiedzialności w życiu
– wzór sukcesu ( wiara,rodzina,biznes )
– konsekwencja i systematyczność.


Marek Pietrowcew – Prezes EFES sp. z o.o

przedsiębiorca, menadżer sprzedaży, trener biznesu, pasjonat samorozwoju, doradca personalny, mentor, PR – owiec, dziennikarz radiowy, autor programów, reportaży, konferansjer. Doradzał w zakresie wizerunku i komunikacji publicznej wielu politykom, biznesmenom, budował sieci sprzedażowe, stworzył akademię menadżera jednej z najwiekszych sieci sprzedażowych w Polsce. Od 27 lat zaangażowany w dzieło Nowej Ewangelizacji, pasjonat Biblii, mąż i ojciec trójki dzieci.

Tytuł wystąpienia. „Potęga myśli”.
Poruszane tematy:
– pokonywanie barier,
– zmiana myślenia,
– podejmowanie decyzji
– i jak ruszyć z miejsca i realizować najśmielsze plany.


Andrzej Szindzielorz – Właściciel fabryki mebli FADOME Sp. z o.o. Sp.K.

Mąż Ewy i ojciec 5-ciu córek. Prowadzi działalność od 1989 roku i zatrudnia 150 osób. Producent i eksporter mebli skrzyniowych na Europę Wschodnią oraz Niemiec i Hiszpanii.

Właściciel sieci salonów meblowych MOLTO BENE www.moltobene.eu
Więcej o działalności Andrzeja www.fadome.eu


ks. Grzegorz Piątek SCJ

Kapłan ze Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego. Wyświęcony w 1988 roku. Studia specjalistyczne z zakresu teologii moralnej odbył w Accademia Alfonsiana w Rzymie. W latach 1993-2001 pracował w Wydawnictwa Księży Sercanów, pełniąc m.in. funkcje redaktora naczelnego dwumiesięcznika „Czas Serca” oraz dyrektora wydawnictwa. Od 2003 do 2013 roku sekretarz i kapelan ks. kard. Stanisława Nagy’ego SCJ. Od 17 lat zaangażowany w Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT. Spowiednik i kierownik duchowy.
Z zamiłowania rysownik (autor serii humorystycznych rysunków z cyklu Przypadki Prezesa Cnoty) i piechur.

Temat: „Powołanie lidera”


PIOTR HERMAN, DYREKTOR ZARZĄDZAJĄCY

Z wykształcenia inżynier telekomunikacji, absolwent Politechniki Warszawskiej, z zamiłowania specjalista ds. mobilnej telekomunikacji. Jest współtwórcą i członkiem zarządu MATERNA Communications w Polsce. Z firmą związany od 2001 roku. W branży teleinformatycznej działa od blisko 20 lat. W trakcie swojej kariery pracował m.in. w takich firmach, jak: Polska Telefonia Cyfrowa (T-Mobile), Airtel, CT Creative Team (Grupa Elektrim) czy Fincom Poland. Współtworzył projekty związane z usługami poczty głosowej dla operatorów telekomunikacyjnych oraz szeroko pojętymi pakietami usług dodanych. Z jego inicjatywy w Polsce powszechna stała się usługa SMS na telefony stacjonarne. Piotr Herman jest także współtwórcą projektu MobilnaParafia.pl promującego profesjonalną komunikację w środowiskach grup wyznaniowych;

Tytuł wystąpienia. Pokaż mi jak rozmawiasz z innymi, a powiem Ci jak Ci na nich zależy” – kilka słów o komunikacji z Klientami, Pracownikami i …sobą samym.
Podczas 20 minutowej wypowiedzi przypomnę o tym czym jest komunikacja (nadajnik-medium-odbiornik); Powiem o dobrych praktykach „nadawania”, cechach wybranych „mediów” oraz zasadach efektywnego „odbierania”.
Szczególną rolę przypisuję pytaniom- kilka słów na ich temat w kontekście spotkania handlowego, wewnątrz firmy, czy w rodzinie;
W międzyczasie zaproponuję interakcję ze Słuchaczami – poprzez SMS i mechanizm głosowania.


Artur Kalicki

od 1991r szczęśliwy mąż Iwony, ojciec dwóch synów, w tym jeden pełnoletni i dwóch pełnoletnich już córek, członek Rady Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT, certyfikowany lider i mówca Edukacji Finansowej Crown. Współtwórca Klubu Przedsiębiorców TABGHA. Jest trenerem i doradcą biznesowym. Wraz z żoną i dziećmi zarządza rodzinnym biznesem.
Artur pracując z ludźmi dostrzegł istotną lukę pomiędzy tym, co uczestnicy konferencji i kursów wiedzą, a co stosują na co dzień. Poszukując skutecznej metody pracy nad własnym rozwojem, w 2010 roku zainteresował się programami rozwoju liderów i skutecznie przeprowadza uczestników
przez zmianę jaką jest budowanie nawyków.
Kocha narciarstwo alpejskie w wydaniu rodzinnym.

Tytuł wystąpienia. – „Projekt na życie – moje powołanie!”.
1. Projekt na życie – Misja życiowa
2. Realizacja własnego powołania
3. Przywództwo własnego życia
4. Moje osobiste doświadczenie Przywództwa w Rodzinie


Ks. Eugeniusz Ploch

Bije z niego optymizm, stale traci czas dla innych, szczególnie dla tych owiec zabłąkanych, potrzebujących prawdziwego duchowego wsparcia.
Zaangażowany w liczne dzieła ewangelizacyjne i duszpasterskie. „Przy nim wiele spraw staje się prostszych” – mówią jego współpracownicy.

Ks. Gienek to także wieloletni ojciec duchowny seminarium w Opolu, znany opolski duszpasterz akademicki (przez kilka ostatnich lat prowadził „Resurrexit”) , inicjator i współorganizator Koncertu Uwielbienia, koordynator Odnowy w Duchu Świętym, członek Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji.

Od listopada 2015 ks.Gienek jest proboszczem parafii Ducha Świętego w Winowie.


Tomasz Laszko

Tomasz Laszko to człowiek renesansu.
Z sukcesem łączy w sobie codzienną pracę w biznesie z pasją, jaką jest wyczynowy sport a także z rozwojem osobistym, szczególnie w zakresie edukacji ustawicznej.
Największe sukcesy w sprzedaży Tomek święcił będąc członkiem zarządu dużej firmy dystrybuującej ubezpieczenia na życie i fundusze inwestycyjne. W tym samym czasie po zdobyciu dwóch tytułów mistrza Polski został wicemistrzem Europy w kulturystyce i jako pierwszy Polak wystartował na Igrzyskach w Baku w 2015r., gdzie zdobył srebrny medal. Był też pracownikiem Mennicy Polskiej S.A., założył klub sportowy i udzielał się jako wolontariusz w ośrodku wychowawczo-profilaktycznym.

Tytuł wystąpienia. „Wiara, sport i biznes”.


Andrzej Lewek

Inżynier programista z doświadczeniem, managerskim, równocześnie założyciel polskiej gałęzi Ruchu Mężczyzn Świętego Józefa, prezes zarządu Stowarzyszenia Mężczyźni Świętego Józefa. Mąż Basi, ojciec trójki dzieci.

Tytuł wystąpienia. „Drogę najlepiej widać z góry”.
– Jak odkryć istotę?
– Jak określić cel?
– Jak go osiągnąć?