Marcin Sowik

Doświadczony menedżer sprzedaży od lat związany z szeroko rozumianą branżą opakowań w kraju i za granicą. Wcześniej odpowiedzialny również za rozwój innowacji w tym obszarze.

Absolwent wydziału Zarządzania i inżynierii produkcji SGGW w Warszawie. Ukończył także studia licencjackie z zakresu zarządzania biznesem międzynarodowym w Athlone Insitute of Technology oraz studia drugiego stopnia w Cork Institute of Technology w Irlandii.
Posiada certyfikat zarządzania ryzykiem z University College w Dublinie.

Profesjonalną karierę zaczynał w Irlandii, gdzie pełnił rolę project menedżera w kilku fabrykach firmy Smurfit Kappa. W 2010 roku odpowiadał za transfer procesów pakowania fabryki Dell podczas relokacji zakładu do Łodzi.

W 2011 roku objął stanowisko menedżera działu projektowego w oddziałach Smurfit Kappa Warszawa i Pruszków. Od 2012 roku Key account menedżer w dziale handlowym . W latach 2014 -2017 jako menedżer ds. Innowacji i rozwoju na kraj w Smurfit Kappa, tworzył koncepcję Experience Centre. Jego zespół zdobywał międzynarodowe wyróżnienia w dziedzinie designu, m.in. Red Dot Design Award oraz World Star Award.
W 2017 roku został Dyrektorem Sprzedaży fabryce w Pruszczu Gdańskim. W latach 2019-2021 odpowiadał za stworzenie strategii, oraz wdrożenie w zakresie e-commerce i digital marketingu.
Od 2021 Dyrektor Sprzedaży w Smurfit Kappa klaster Mazowsze. Entuzjasta podejścia agile oraz machiny sprzedażowej w swoich zespołach.

Prywatnie jeden z nielicznych na świecie certyfikowany pilot paralotni poruszający się na wózku inwalidzkim.